Bij het vorige stukje wat ik schreef over dat het allemaal tussen je oren zit, heb ik vaak zitten denken om het te veranderen of om het weg te halen. Maar toch kom ik steeds tot de conclussie dat het toch zo in elkaar zit maar dat we het absoluut niet willen zien.
In eerste instantie lijkt je lichaam een ding te zijn wat los staat van je bewustzijn. Het wordt ziek en heeft allemaal pijntjes en dingen maar je bewustzijn kan niet zien dat er een link is tussen die twee. Dan als je meer met je bewustzijn aan de gang gaat kom je er achter dat er wel een zekere link bestaat tussen die twee. Je kom er achter dat bepaalde emoties in bepaalde organen willen gaan zitten. Er bestaan zelfs spreekwoorden die dat beamen. Zoals ‘Wat op je lever hebben’ of ‘Je gal spuien’. Het heeft te maken met de emoties die je opslaat in het desbetreffende orgaan. En als je een heleboel woede in je lever stopt is het logisch dat dat op een gegeven moment invloed heeft op het functioneren.
Maar nogsteeds is het grotendeels theorie. Dan ontwikkel je je nog verder en kom je er achter dat je de organen kan voelen en dat je geestes gesteldheid wel degelijk invloed heeft op deze organen. Je wordt je er meer en meer bewust van dat de acties die je neemt directe invloed hebben op je lichaam.
En dan op een gegeven moment lijkt het alsof je een kritieke massa hebt bereikt waarin het lichaam of niet meer verder kan of leert communiceren met jou ipv anders om. Het resultaat is dat je ‘ziek’ wordt op het moment dat je emoties niet goed oplost. Je lichaam heeft nu zo veel ‘macht’ over je dat je je shit wel Moet opruimen. Als je het niet doet dan wordt die ziekte heel erg irritant en geen doktor die er wat aan kan doen. The geinie is out of the bottle en die krijg je er niet meer zomaar in. Zelfs al zou ik die geest weer in de fles kunnen krijgen dan zou ik het niet willen. Al zou een rustige nacht best welkom zijn.
Dus nu los ik vooral gedurende de nacht allemaal zaken op zoals de emoties rondom het blijven zitten in de tweede klas van de lagere school of een ruzie die ik eens ergens heb gehad. Als dat is opgelost kan ik weer verder slapen vol met intensieve dromen. Het maakt voor onrustige interesante nachten.
Leave a Reply