In het nulpunt wereldje zijn veel uitvinders actief bezig met uitvindingen rond het energie probleem. Mensen beginnen met experimenten en zijn dan nog open. Later als het beter gaat dan worden veel mensen meer afgesloten en houden ze hun vindingen bij zichzelf of in een klein groepje. Ik heb er zelf ook last van gehad.
Wat er dan gebeurd is dat ik dacht dat wat ik had heel speciaal was en dat anderen het na zouden willen bouwen en er met het geld vandoor gaan. Dit is overginds ook echt gebeurd. Ik had een systeem bedacht met versnellings sensors om te kunnen meten hoeveen energie een persoon verbruikt bij het lopen. Door het systeem op de onderrug dicht bij de heupen te plaatsen zou het dan modelijk zijn om per been de hoeveelheid verbruikte energie te berekenen. Het berekenen is niet echt gemakkelijk en ik heb jaren met het idee rondgelopen omdat de dsp’s in die tijd nog niet snel genoeg waren om de berekeningen realtime te doen. Ik had gedacht het systeem ge gebruiken voor hardlopers om een analyse te kunnen doen op de verbruikte hoeveelheid energie. Jorn een vriend van me kende het bedrijf Comax, daar had hij ooit de kleuren klok laten maken. Hij, ik, marc en nog een creatieveling zijn ooit daar een keertje geweest voor een brainstorm sessie. Dat was om te kijken of we wat voor elkaar konden betekenen. Toen heb ik het over mijn idee gehad. De eigenaar van het bedrijf heeft goed opgelet want toen ik een tijd later bij Comax kwam lag daar het apparaatje met de 3 versnellings sensors uitgewerkt tot een apparaat om bij militairen te zien hoeveel energie ze verbruikt hebben tijdens de training. Wat een ontzettend fout gebruik van mijn idee, ik heb dienst geweigerd en het doet pijn te denken dat mijn idee betere soldaten maakt. Ze hebben goed geld verdient aan mijn idee en ik heb er geen cent van gezien. Het is onbewijsbaar dat ik dit heb bedacht want ik heb het nooit op papier gezet en vast laten leggen. Ik weet nu dat er bij de belastingsdienst een afdeling is Ideebescherming waar je voor €3 je idee kan laten vastleggen.
Ja ik weet hoe de menselijke psyche werkt. Als iemand een idee hoort en zich niet heeft gerealiseerd dat hij dat idee heeft gehoord dan lijkt het al snel of hij het zelf bedacht heeft.
Verder is dit ook gebeurd met energetische apparaatjes die ik bedacht heb. Maar in dat geval geeft het niet echt behalve dat het ego het niet leuk vind als een ander er mee loopt te pronken.
Dus heb ik een goede reden om paranoide te doen over vindingen? Ik denk van niet. Het is de keuze of ik in die paranoide wereld wil leven. Het leven in die wereld brengt afstand tussen familie en vrienden en al helemaal tot andere mensen. Van daar uit is het bijna onmogelijk om nieuwe contakten te maken en open en nieuwschierig te zijn. En dat is iets wat elke uitvinder nodig heeft voor het doen van vindingen. Dus ik heb voor mezelf besloten niet mee te doen met de paranoia. En als ik bezig ben met een nieuwe vinding zal ik er wel voorzichtig over zijn. Zoals met het gebeuren rond de Schumann resonantie daar komt volgend jaar een product van op de markt. Ik heb nu nog geen artikelen op mijn blog staan over de achterliggende technieken en vindingen. Tegen die tijd komt dat er wel.
Leave a Reply